Doğalgaz Alarm Dedektörü

Doğalgaz kaçağı gibi durumlarda kaçağın tespit edilmesini sağlayan ve kullanıcılarını doğalgaz kaçağı olduğuna dair uyaran cihazdır.

Doğalgaz Alarm Dedektörü Nasıl Çalışır?

Daire içinde doğalgazla çalışan cihazlarda kaçak durumu söz konusu olduğunda devreye girer. Devreye girdikten sonra kullanıcısını uyarır. Bu uyarıları çeşidine bağlı olarak yapar. Firmamızda mevcut olan doğalgaz dedektörü cihazı kullanıcılarını sesli ve ışıklı olarak uyarır. Bu anlamda kullanıcılar da dairesinde doğalgaz kaçağı olduğunu düşünerek gazı kapatır ve önlemlerini alır.

  • Gaz kaçağı gibi durumları tespit etmek güç olduğundan önerimiz vakit geç olmadan ve en önemlisi sağlığınızdan olmadan gaz dedektörüne sahip olmanızdır.

Doğalgaz alarm dedektörü bozuk olduğunda da uyarı verebilmektedir. Uyarı verdiğinde ortamda yer alan kokuyu algılamaya çalışın. Çürük sarımsak kokusuna benzer bir kokuyu alıyorsanız doğalgaz kaçağı var demektir. Bu kokuyu almıyorsanız gaz alarm cihazında sorun olabilir. Yine de her ihtimali göz önünde bulundurarak servis yardımı almalısınız.

Doğalgaz Alarm Dedektörü Kullanılmazsa Ne Olur?

Doğalgaz kaçaklarına karşı duyarlı olan bu cihaz kullanılmadığında ve daire içinde gaz kaçağı olduğunda kaçakları algılamak güç olur. Kullanıcı olarak doğalgaz kaçağını algılayayım derken kötü havayı soluduğunuz için sağlığınızdan olabilirsiniz.

Bu nedenledir ki özellikle de doğalgaz kaçaklarına karşı sağlığınızı korumada önemli olan gaz alarm cihazını mutlaka kullanmalısınız.

Doğalgaz alarm dedektörü gaz kaçağı gibi durumlarda gazı kesmemektedir. Yalnızca kullanıcısını gaz kaçağı olduğuna dair uyarıp önlemlerin alınmasına yardımcı olmaktadır.

Gaz kaçağı gibi durumlarda gazı kesme görevinde olan cihazlar doğalgaz firmalarından temin edilebilir. Yalnız bunun için de doğalgaz firmaları ile görüşmeniz gerekmektedir. Onay verilir ise işlemler yapılabilmektedir.