Tesisatın Kirlendiği Nasıl Anlaşılır

Tesisat Kirliliği Nedir?

Tesisat içerisinde zamanla toz ve pisliklerin oluşmasıdır.

Tesisat Kirlendiğinde Ne Olur?

  1. Kullanıcı beklentisine yanıt alamaz
  2. Tasarrufu yaşanamaz, yakıt tüketimi artar
  3. Cihaz yüksek ayarda bile çalışsa az ısıtma sağlar

Bu nedenle de tesisat düzenli aralıklarda işin uzmanı tarafından mutlaka temizlenmelidir.

Tesisatın Kirlendiği Nasıl Anlaşılır?

Bu durumu anlamak da aslında zor değildir. Kullanıcı olarak sizler de tesisatın kirlendiğini ve yıkanmaya ihtiyacı olduğunu anlayabilirsiniz.

Tesisattaki su, kahverengi ve çamurlu olur ise temizliğe ihtiyacı vardır.

Tesisattaki su kahverengi ya da çamurlu olursa eğer bu durumda temizliğinin yapılması gerekir. Bu konudaki yardımları uzmanından almanız lazım.

Önemli Bilgi: Kullanıcılar radyatör havasını almak için müşürü açtığında oradan gelen siyah yağlı suyu pislik olarak düşünürler. Fakat o su neden siyah? diyecek olursanız eğer; radyatörlerin içinde suyun daha rahat gezmesi açısından radyatörlere uygulanmış yağdan suya bulaşması sonrasında siyahlaşmaktadır. Bu siyah suyun hem Demirdöküm kombiye hem de tesisatınıza hiçbir zararı bulunmamaktadır.

Tesisatın kirlendiğini Demirdöküm kombinize bakım yapan uzman teknisyen ekip tespit ederek sizi bu konuda bilgilendirebilir ya da radyatör havasını almak istediğinizde müşür bölümü açmanız sonrasında kahverengi çamurlaşmış su gelir ise bu durumda temizliğe ihtiyacı olduğunu anlayabilirsiniz.

Tesisatın çamurlaşma durumundan kurtulması amacı ile temizlenmesi gerekmektedir. Bu gibi sorunları yaşamamak için önerimiz radyatör temizliğini 3 yılda bir kez mutlaka yaptırmanızdır. İşlemi uzmanına yaptırırsanız beklediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Tesisat yıkama işlemi her firma tarafından aynı şekilde yapılmamaktadır. Önerilen ise kimyasal ilaçlar yardımı ile ve özel makineler aracılığı ile yapılmasıdır. Tazyikli su ile yıkama işlemi yapılır ise beklenen sonuç alınamaz. Daha iyi sonuç almak için tesisat yıkama işlemini güvenilir firmalardan yardım alarak yaptırmalısınız.